Usługi Nawęglania Piro-Lox

Innowacyjna technologia nawęglania i hartowania.

Nawęglanie Piro-Lox bazuje na pirolitycznym (beztlenowym) rozpadzie węglowodorów i ma na celu utwardzanie powierzchniowe stali nawęglanej. W trakcie trwania procesu węgiel zostaje wprowadzony do stref przypowierzchniowych na drodze dyfuzyjnego nasycania. Z reguły po nawęglaniu przeprowadzamy dodatkowo proces hartowania w oleju. Dzięki temu nawęglona warstwa na powierzchni zostaje utwardzona, a rdzeń zachowuje swoją plastyczność i elastyczność.

Nawęglanie stali

Chcesz zapoznać się z naszym tradycyjnym katalogiem?

Sprawdź katalog usług cieplno-chemicznych i powłok PVD, jakie oferujemy w JG C.A.H.T. Jeżeli potrzebujesz więcej informacji, zadzwoń lub napisz do nas. Z chęcią doradzimy w dobraniu odpowiedniej usługi dla Twojej firmy.

POBIERZ KATALOG SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Katalog JG C.A.H.T

JAKIE SĄ ZALETY NAWĘGLANIA PIRO-LOX?

Odporność na korozję cierną

W procesie Piro-Lox powstaje jednolita struktura nawęglanej warstwy. Dodatkowym atutem technologii jest brak utleniania powierzchniowego. To oznacza, że narzędzia ze stali nawęglanej nie są narażone na korozje cierne.

Duża grubość warstwy utwardzonej

Podczas procesu nawęglania możemy uzyskać istotnie większe grubości warstwy utwardzonej stali nawęglanej w porównaniu z innymi metodami hartowania.

Wydłużona żywotność

Technologie nawęglania i hartowania wytwarzają twarde powierzchnie odporne na zużycie. Dodatkowo w częściach pracujących udarowo pozwala znacząco wydłużyć żywotność z powodu miękkiego rdzenia. To cecha charakterystyczna tego procesu.

Marek Dziuba

Kierownik działu konstrukcyjnego

Telefon: +48 81 440 83 44

Potrzebujesz pomocy lub masz dodatkowe pytania?

Zapraszamy do kontaktu. Nasz ekspert z chęcią odpowie Ci na wszystkie pytania i doradzi w dobraniu odpowiedniego procesu nawęglania.

Newsletter

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco

Administratorem danych osobowych jest JG PRECISION TOOLS. Więcej informacji dotyczących ochrony danych osobowych znajdą Państwo tutaj. Klikając WYŚLIJ, akceptują Państwo wszystkie powyższe warunki.