Nawęglanie Piro-Lox

INNOWACYJNA TECHNOLOGIA NAWĘGLANIA I HARTOWANIA.

Nawęglanie Piro-Lox bazuje na pirolitycznym (beztlenowym) rozpadzie węglowodorów i ma na celu utwardzanie powierzchniowe stali nawęglanej. W trakcie trwania procesu węgiel zostaje wprowadzony do stref przypowierzchniowych na drodze dyfuzyjnego nasycania. Z reguły po nawęglaniu przeprowadzamy dodatkowo proces hartowania w oleju. Dzięki temu nawęglona warstwa na powierzchni zostaje utwardzona, a rdzeń zachowuje swoją plastyczność i elastyczność.

Pobierz katalog usług JG CAHT

Nawęglanie i hartowanie stali metodą Piro-Lox

JAKIE SĄ ZALETY NAWĘGLANIA PIRO-LOX?

W procesie Piro-Lox powstaje jednolita struktura nawęglanej warstwy. Dodatkowym atutem technologii jest brak utleniania powierzchniowego. To oznacza, że narzędzia ze stali nawęglanej nie są narażone na korozje cierne.

Odporność na korozję cierną

 

Podczas procesu nawęglania możemy uzyskać istotnie większe grubości warstwy utwardzonej stali nawęglanej w porównaniu z innymi metodami hartowania.

Duża grubość warstwy utwardzonej

Technologie nawęglania i hartowania wytwarzają twarde powierzchnie odporne na zużycie. Dodatkowo w częściach pracujących udarowo pozwala znacząco wydłużyć żywotność z powodu miękkiego rdzenia. To cecha charakterystyczna tego procesu.

Wydłużona żywotność z powodu miękkiego rdzenia

Łukasz Mazur

Inżynier procesu

Telefon: +48 81 440 83 45

Potrzebujesz pomocy lub masz dodatkowe pytania?

Zapraszamy do kontaktu. Nasz ekspert z chęcią odpowie Ci na wszystkie pytania i doradzi w dobraniu odpowiedniej powłoki.

Skontaktuj się z nami

 

 

 

 

Newsletter

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco

Administratorem danych osobowych jest JG PRECISION TOOLS. Więcej informacji dotyczących ochrony danych osobowych znajdą Państwo tutaj. Klikając WYŚLIJ, akceptują Państwo wszystkie powyższe warunki.