Zastosowania

Powłoki PVD w branży medycznej

 

Powłoki PVD w służbie życiu pacjentów

Twarde powłoki PVD z uwagi na swoje właściwości antybakteryjne i poprawiające ostrość krawędzi tnącej idealnie sprawdzają się w przypadku narzędzi z branży medycznej. To gwarancja bezproblemowej pracy, nawet w trudnych warunkach, takich jak praca na sucho. Zapobiegają zatarciom i zapewniają płynną pracę komponentów. Przykładem zastosowania tych powłok są narzędzia do implantacji i usuwania chirurgicznych części i szwów kości, gdzie precyzja i niezawodność są kluczowe dla bezpieczeństwa pacjenta.

Narzędzia pokryte powłokami JG C.A.H.T wyróżniają się doskonałymi właściwościami przeciwzużyciowymi i tnącymi, co zapewnia precyzję i komfort podczas zabiegów chirurgicznych. Ostrzejsze krawędzie narzędzi przyspieszają gojenie się ran, a właściwości przeciwbakteryjne ograniczają ryzyko infekcji i eliminują potrzebę rekonstrukcji chirurgicznych. Dodatkowo, nasze powłoki są antypołyskowe, co ułatwia pracę chirurgom. Stanowią one również barierę chemicznie obojętną, która zwiększa odporność narzędzi na korozję i wielokrotną sterylizację, zapewniając ich długotrwałą żywotność i bezpieczeństwo użytkowania.

Powłoki PVD w branży medycznej

Poznaj ofertę JG C.A.H.T

W parku maszynowym JG Group posiadamy maszyny do powłok PVD, a także piece do obróbki cieplno-chemicznej. Nasz dział techniczny podpowie Ci jaką powłokę warto wybrać przy określonym rodzaju narzędzi, dostosowując możliwości naszych powłok do Twoich indywidualnych potrzeb.

SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ

Newsletter

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco

Administratorem danych osobowych jest JG PRECISION TOOLS. Więcej informacji dotyczących ochrony danych osobowych znajdą Państwo tutaj. Klikając WYŚLIJ, akceptują Państwo wszystkie powyższe warunki.