Powłoki w przemyśle motoryzacyjnym – wydajność i oszczędności
Nieustanny rozwój technologii powłokowych JG C.A.H.T otwiera drzwi do nowych możliwości i innowacji w projektowaniu i produkcji. Te zaawansowane rozwiązania zapewniają szereg korzyści, takich jak:
- Wzrost wydajności przy jednoczesnym obniżeniu kosztów produkcji: Powłoki JG C.A.H.T redukują zużycie komponentów samochodów, co przekłada się na zwiększenie produktywności i obniżenie kosztów.
- Lepsza sprawność pojazdów: Zmniejszenie tarcia i zużycia dzięki powłokom JG C.A.H.T owocuje większą wydajnością i dłuższą żywotnością.
- Oszczędność paliwa: Stosowanie powłok JG C.A.H.T w podzespołach maszyn i pojazdów przyczynia się do zmniejszenia zużycia paliwa, co ma pozytywny wpływ na środowisko naturalne i kieszeń przedsiębiorstw.
A gdzie dokładnie sprawdzą się materiały powlekane lub te po obróbce cieplno-chemicznej?
Silniki – serce całego pojazdu. To tutaj cienkie powłoki i obróbka cieplna przyczyniają się do zwiększenia niezawodności i wydajności silników. Umożliwiają zwiększenie wydajności przy spalaniu paliwa, pomagają redukować ilość wydzielanych spalin i przekładają się na poprawę sprawności całej jednostki. Materiały powlekane sprawdzą się w turbosprężarkach przy bardzo wysokich temperaturach, czy układach rozrządu redukując tarcie. To także dobre rozwiązanie w przypadku sworzni tłoków, wtrysków paliwa oraz układów wydechowych.
Układy hamulcowe – bezpieczeństwo pasażerów. Obróbka cieplno-chemiczna wydłuża żywotność tarcz hamulcowych i zapewnia ochronę przed korozją.
Elementy wystroju wnętrz – aspekty wizualne. Przyjazna dla środowiska metoda metalizacji zastąpiła tradycyjne chromowanie. Nasze kolorowe powłoki PVD do elementów ozdobnych.
Konstrukcja – stabilność i bezpieczeństwo. Coraz powszechniejsze stosowanie wysokowytrzymałych stali w samochodowych częściach konstrukcyjnych wymaga stosowania wytrzymałych rozwiązań dla powierzchni narzędzi tłoczących blachę. Wszystko w celu zapewnienia wysokiej jakości i wydajności.
Zawieszenie – wygoda w trakcie jazdy. Odpowiednio dobrana obróbka cieplno-chemiczna i stosowanie powłok zabezpiecza elementy zawieszenia przed korozją i przedwczesnym zużyciem.
Przekładnie samochodowe – niezawodna praca przez tysiące kilometrów. Cienkie powłoki i obróbka cieplna zwiększają wydajność i niezawodność kół mechanizmu różnicowego. Obróbka wałków mechanizmu różnicowego zapewnia kompleksowe korzyści, znacząco poprawiając ich właściwości i gwarantując długą żywotność, niezawodność i płynną pracę. Poprawia właściwości mechaniczne, zwiększając wytrzymałość i odporność na zużycie, co gwarantuje płynną pracę mechanizmu. Obróbka wałków powoduje także wzrost ich wytrzymałości, zapewniając niezawodność i bezpieczeństwo podczas przenoszenia napędu.
Poznaj ofertę JG C.A.H.T
W parku maszynowym JG Group posiadamy maszyny do powłok PVD, a także piece do obróbki cieplno-chemicznej. Nasz dział techniczny podpowie Ci jaką powłokę warto wybrać przy określonym rodzaju narzędzi, dostosowując możliwości naszych powłok do Twoich indywidualnych potrzeb.