Zastosowania

Przetwórstwo tworzyw sztucznych z powłokami PVD

Przetwórstwo tworzyw sztucznych, a powłoki PVD

Powlekane narzędzia formujące to niezbędny element procesów wtrysku i wytłaczania tworzyw sztucznych. Zapewniają doskonałą ochronę przed korozją, zmniejszają tarcie i zużycie, co przekłada się na większą produktywność i efektywność procesu.

W przetwórstwie tworzyw sztucznych, powłoki PVD to jeden z najpopularniejszych stosowanych rodzajów powłok. Charakteryzują się niskimi kosztami produkcji i wysoką trwałością. W ofercie JG C.A.H.T. posiadamy powłoki M-Lox i D-Lox, które zapewniają znaczne wydłużenie żywotności rdzeni, wypychaczy i suwaków. W przypadku formy wtryskowej mogą zwiększyć jej trwałość kilkukrotnie, a współczynnik tarcia zmniejszyć ponad pięciokrotnie!

Wysoka twardość powłok M-Lox i D-Lox zapewnia dużą odporność na zużycie, nawet przy stosowaniu tworzyw działających ściernie na gniazdo. Chroni również formę przed zarysowaniami, które mogą powstać podczas czyszczenia. Dzięki naszym powłokom PVD czas pracy między przestojami formy zostaje znacząco wydłużony, a czyszczenie gniazda formującego jest znacznie ułatwione.

Powłoki M-Lox i D-Lox mogą również pełnić funkcję wskaźnika zużycia. W miarę zużywania się powłoki zmienia się jej kolor, co pozwala na łatwe wykrycie konieczności wymiany.

Niski współczynnik tarcia powłok z zastosowaniem węgla gwarantuje zabezpieczenie ruchomych elementów formy przed zatarciami. Dzięki temu możliwe jest stosowanie pracy na sucho, co dodatkowo zwiększa wydajność i efektywność procesu.

Dodatkowym atutem naszego rozwiązania jest ceramiczna struktura, dzięki której tworzywo sztuczne nie przywiera do gniazda. Dzięki temu usuwanie wypraski z formy wymaga mniejszej siły, często z całkowitą eliminacją środków oddzielających.

Przetwórstwo tworzyw sztucznych z powłokami PVD (1)

 

Poznaj ofertę JG C.A.H.T

W parku maszynowym JG Group posiadamy maszyny do powłok PVD, a także piece do obróbki cieplno-chemicznej. Nasz dział techniczny podpowie Ci jaką powłokę warto wybrać przy określonym rodzaju narzędzi, dostosowując możliwości naszych powłok do Twoich indywidualnych potrzeb.

SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ

Newsletter

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco

Administratorem danych osobowych jest JG PRECISION TOOLS. Więcej informacji dotyczących ochrony danych osobowych znajdą Państwo tutaj. Klikając WYŚLIJ, akceptują Państwo wszystkie powyższe warunki.