Obróbka cieplno-chemiczna Tri-Lox

Technologia łącząca w sobie hartowanie olejowe, azotowanie plazmowe i powłokę PVD.

Nowoczesne narzędzia tłoczące pracują pod ekstremalnymi obciążeniami. Ogromnym wyzwaniem jest więc zapewnienie wysokiej produktywności i wydajności firmy, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej niezawodności. Aby sprostać oczekiwaniom rynku, opracowaliśmy technologię Tri-Lox opartą na połączeniu trzech sprawdzonych rozwiązań w zakresie ochrony przed zużyciem – hartowania stali w oleju, azotowania plazmowego i powłok PVD.

Obróbka cieplno-chemiczna Tri-Lox

Chcesz zapoznać się z naszym tradycyjnym katalogiem?

Sprawdź katalog usług cieplno-chemicznych i powłok PVD, jakie oferujemy w JG C.A.H.T. Jeżeli potrzebujesz więcej informacji, zadzwoń lub napisz do nas. Z chęcią doradzimy w dobraniu odpowiedniej usługi dla Twojej firmy.

POBIERZ KATALOG SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Katalog JG C.A.H.T

Zalety obróbki cieplno-chemicznej stali Tri-Lox

Wysoka stabilność termiczna

W procesie Tri-Lox powstaje jednolita struktura nawęglanej warstwy. Jednolity profil twardości ogranicza deformację narzędzia tłoczącego przy zachowaniu bardzo dużej stabilności termicznej nawet do 1200 stopni Celsjusza. Dodatkowym atutem technologii jest brak utleniania powierzchniowego. To oznacza, że narzędzia nie są narażone na korozje cierne.

Synergiczne połączenie technologii

Technologia obróbki cieplno-chemicznej Tri-Lox składa się z naszych trzech sprawdzonych rozwiązań w zakresie powlekania i wzmocnienia elementów. Razem tworzą synergiczne powiązanie. Poprzez redukcję naprężeń wewnętrznych pomiędzy kolejnymi etapami poprawy właściwości mechanicznych, istotnie poprawiają właściwości elementów narzędzi tłoczących. Znajdują zastosowanie w najbardziej wymagających operacjach tłoczenia na gorąco (hot forming) lub tłoczenia blach o wytrzymałości na rozciąganie >700N/mm².

Obniżony współczynnik tarcia

Powierzchniowa warstwa ceramiczna w postaci powłoki PVD istotnie obniża współczynnik tarcia przy zachowaniu ekstremalnej twardości na poziomie 4000HV.

Marek Dziuba

Kierownik działu konstrukcyjnego

Telefon: +48 81 440 83 44

POTRZEBUJESZ POMOCY LUB MASZ DODATKOWE PYTANIA?

Napisz do mnie. Z chęcią odpowiem Ci na wszystkie pytania i doradzę w dobraniu odpowiedniej powłoki PVD dla Twojego biznesu

Newsletter

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco

Administratorem danych osobowych jest JG PRECISION TOOLS. Więcej informacji dotyczących ochrony danych osobowych znajdą Państwo tutaj. Klikając WYŚLIJ, akceptują Państwo wszystkie powyższe warunki.